ITSI.IR – در این آموزش قصد داریم برای شما دوستان آموزش نصب NetBeans را توضیح دهیم .( برای آموزش جاوا از این برنامه استفاده می کنیم )
در ابتدا یکی از موارد زیر را بر اساس سیستم خود انتخاب و سپس دانلود کنید . این نسخه از NetBeans نیاز به نصب JDK ندارد و JDK مورد نیاز به همراه NetBeans نصب خواهد شد .

نسخه ارائه شده ( JDK 8u and NB 8.2 )

Linux x86 – ۲۸۶.۷۳ MB

Linux x64 – ۲۸۲.۵۷ MB

Mac OS X x64 – ۳۴۲.۹۹ MB

Windows x86 – ۳۱۷.۲۱ MB

Windows x64 – ۳۲۶.۰۳ MB

پسورد : itsi.ir

نکته : با توجه به بروز رسانی برنامه آموزش نصب برای NetBeans 8.0.2 ارائه شده است که تفاوت چندانی با دیگر نسخه ها ندارد .

در مرحله اول فایل دانلود شده خود را اجرا کنید تا پنجره ای شبیه زیر برای شما نمایش داده شود .

دانلود و آموزش نصب NetBeans

در مرحله بعدی پنرجه NetBeans IDE Installer برای شما به نمایش در میاید . این قسمت می توانید با استفاده از گزینه customize زبان های برنامه نویسی مورد نظر خود را سفارش سازی کنید . البته اگر برای اولین بار است که این برنامه را نصب می کنید به شما پیش نهاد می کنیم که در این قسمت روی گزینه Next کلیک کنید .

دانلود و آموزش نصب NetBeans

در این مرحله باید گزینه I accept the terms in the license agreement را انتخاب کنید و بر روی گزینه Next کلیک کنید .

دانلود و آموزش نصب NetBeans

در این مرحله همانطور که در تصویر زیر نمایش داده شده است همانند اکثر نرم افزار ها باید گزینه I accept the terms in the license agreement, Install JUnit را انتخاب کنید .

دانلود و آموزش نصب NetBeans

در تصویر زیر شما باید محل نصب netbeans و همچنین JDK را انتخاب کنید که ما به شما پیشنهاد می کنیم این بخش را بدون تغییر بگذارید و بر روی Next کلیک کنید .

دانلود و آموزش نصب NetBeans

در این مرحله تیک گزینه Check for Updates را بردارید و بر روی Install کلیک کنید .( البته می توانید NetBeans را بروز رسانی کنید )

دانلود و آموزش نصب NetBeans

در این مرحله باید منتظر باشید تا مراحل نصب برنامه تکمیل شود . ( نصب NetBeans ممکن است کمی طولانی باشد و به سیستم شما بستگی دارد )

دانلود و آموزش نصب NetBeans

بعد از اتمام نصب تیک گزینه Contribute to the NetBeans project by providing anonymous usage data را بردارید ( البته اگر میخواهید اطلاعاتی برای netBeans ارسال نکنید ) و بر روی Finish کلیک کنید .

دانلود و آموزش نصب NetBeans

هنگامی که نصب برنامه تکمیل شد میتوانید همانند دیگر برنامه ها با کلیک بر روی آیکون آن “نت بینز “را اجرا کنید .

دانلود و آموزش نصب NetBeans